Styrelser och kommittéer 2017

Huvudstyrelse

Ordförande
Nadja Dahlström
08-437 521 44
070-459 06 23
Vice ordförande
Björn Salomonsson
073-834 03 41
Sekreterare
Karin Abel
Kassör
Carl-Gunnar Forsberg
Ekonomiansvarig
Claes Andersson
08-774 14 55

Orienteringsstyrelse

Ordförande
Nadja Dahlström
Vice ordförande
Björn Salomonsson
Sekreterare
Karin Abel
Kassör
Carl-Gunnar Forsberg
Ekonomiansvarig
Claes Andersson
Ledamot
Per Kallhauge
Anna Tedhamre

Revisorer

Ordinarie
Ingemar Tedhamre
Sture Lantz
Suppleant
Thomas Hugosson

Tävlingskommittén

Sammankallande
Per Kallhauge
Ordinarie
Hugo Flordal
Göran Nilsson
Håkan Carlqvist
Kartor
Anders Wisén
Simon Hector

Ungdomskommittén

Sammankallande
Mats Bern
Banläggning och utsättning
Rune Rådeström
Hopp och skutt
Anders Abel
Johanna Svennersjö
Magnus Dalenstam
Elin Svensson
Li Langemark
Nybörjargrupp/Grön grupp
Erik Dyrelius
Henrik Norell
Hugo Flordal
Jim Christie
Vit grupp
Johan Lidmar
Magnus Bolander
Monika Nordmyr
Gul grupp
Anders Berntsson
Anna Tedhamre
Orange grupp
Gunilla Kallhauge
Mats Bern
Fredrik Eggöy Markhester
Blå grupp
Stefan Svensson Gelius
Nybörjarkurs vuxna
Stina Boräng
Laguttagning ungdomar
Stefan Svensson Gelius

Träningskommittén

Ordinarie
Jonny Nilsson
Anders Karlsson
Per Wolgast
Jörgen Hector
David Hector
Kristina Tedhamre
Frida Hector
Stefan Gelius (samordning)

Laguttagning damer
          Jonny Nilsson
          Anders Karlsson

Laguttagning herrar
          Simon Hector
          Flavio Poltera (främst utländska löpare)
          Anders Hedman
          Tobias Gelius

Laguttagning old girls
          Gunilla Kallhauge

Laguttagning old boys och resurs
          Göran Nilsson

Elit- och juniorkontakt
          David Hector
          Jörgen Hector

Stugkommittén

Stugfogde Källbrink
Erik Dyrelius
Jesper Andersson
Fredrik Ormö
Uthyrning Källbrink
Jesper Andersson
Materialförvaltare
Göran Johansson
Arkivering
Bertil Gelius
Charlottendal
Anders Bergmark
Kafévärd
Agneta Franzén
Lisa Hainke
Lennart Alnell
Klubbshop
Anna Wolgast
Anneli Christie
Fredrik Eggöy Markhester (assist med kontrakt med klädleverantör)

Skubbaren

Redaktör
Jakob Tedhamre
Gustav Ekner

Webbgruppen

Webmaster
Mikael Nilsson
mickebra@gmail.com
Webmaster
Patrik Äppelgran
kolibanat@gmail.com

Naturpasset

Sammankallande
Lennart Bjursäter
Ordinarie
Olof Persson
Roland Nyman

Festkommittén

Sammankallande
Alva Karlsson
Ordinarie
Ylva Nilsson
Martin Nilsson
Annelie Lidmar
Moa Äppelgran

Valberedning

Sammankallande
Elisabeth Hector
Ordinarie
Gösta Guteland

Övrigt

Presskontakt
Sköts av styrelsen
Sponsring
Sköts av styrelsen
Skid-O
Anders Bergmark
Wild Camp
David Hector
Jesper Andersson

 

Uppdaterad senast: 2018-01-31 19:06:08 av Nadja Dahlström

Skapad: 2014-12-25 20:55:57 av Mikael Nilsson