Natt sprint cup 2016

Etapper

Kynäsberget, etapp 1

Inbjudan

Resultat och kartor Natt Sprint Cup etapp 1 Kynäsberget

Glömsta, etapp 2

Inbjudan

Resultat, se tabell nedan.

Vårdkasen, etapp 3

Inbjudan

Resultat- och poängtabell

Bana 3, orange

Namn Etapp 1   Etapp 2  13/10 Etapp 3   Etapp 4   Totalt  
  Placering Tid Placering Tid Placering Tid Placering Tid Placering Tid efter
John Wolgast     1 26:30            
Erik Lidström-Lauri     2 27:30            
Isak Gelius     3 31:50            
Jakob Tedhamre     4 32:40            
Ella Karlsson     4 32:40            
Cecilia Hector     4 32:40            
Jonny Nilsson     7 35:00     Deltagit      
Albin Hainke     8 36:20            
Lukas Almerfors     9 38:31            
Elin Wolgast     10 44:00            
David Bern     11 44:01            
Mats Berg     12 44:02            
Torbjörn Bergman     13 44:20            
Albert Nord     14 45:30            
Oskar Ekner     15 46:30            
Jakob Wolgast     16 47:30            
Johan Fredholm     17 51:30            
Björn Kökeritz     18 52:50            
Emil Blidefalk, OK Södertörn     19 54:00            
Patrik Blidefalk, OK Södertörn     19 54:00            
Vanja Pennebrink     21 55:00      Deltagit      
Gunilla Kallhauge     21 55:00            
David Törnqvist     23 58:00            
Anthony K     24 62:00            
Andreas Boräng     25 65:30            
Elisabeth Hector             Deltagit      

Bana 4, blå

Namn Etapp 1   Etapp 2 13/10 Etapp 3   Etapp 4   Totalt  
  Placering Tid Placering Tid Placering Tid Placering  Tid Placering Tid efter
Simon Hector Arr.   1 29:34     1 24:55 1  
Josh Beech, OK Södertörn     2 32:20            
Martin Johnsson, IFK Lidingö     3 32:21            
Mattias Kallhauge 11   4 32:22            
David Hector 7   5 35:45            
Niklas Wrane, Söders OL 10   6 37:10            
Tobias Karlsson 5   7 38:50            
Hugo Flordal     8 39:10     35:55 3  
Per Kallhauge 13   9 39:11     9 42:10 7  
Fredrik Ormö     10 40:30            
Göran Nilsson     11 44:10            
Frida Hector     12 44:50            
Vilma Karlsson DNF   13 46:45     6 38:40 6  
Anders Karlsson     14 46:46     5 37:23 5  
Patrik Äppelgran 14   15 50:30     7 39:33 8  
Ivar Lidström-Lauri     16 51:30            
Bo Lauri DNF   17 55:00            
Sofia Fureby DNF   18 56:50            
Per Wolgast DNF   19 57:00            
Rasmus Klingberg 15   20 60:30            
Josef Franzén DNF   21 75:00     11 56:50 11  
Jörgen Hector     DNF       DNF      
David Bejbom, Järla Orientering 1                  
Oscar Björck, Järla Orientering 2                  
Filip Ivarsson, OK Hammaren 3                  
Fredrik Ahnlén, OK Hammaren 4                  
Anders Hedman, IFK Lidingö SOK 6                  
Anders Wisén 8                  
Mikael Nilsson 9                  
Anna Dahlgren Rosén, Järla orientering 12                  
Jonny Nilsson 16                  
Martin Nilsson DNF           2 35:10 2  
Mikael Andersson, Järla orientering DNF                  
Sofia Persson DNF                  
Christian Redtzer, Attunda OK DNF           4 37:15 4  
Mats Bern             8 40:00 9  
Gustav Ekner             10 46:45 10  
Tomas Movin             DNF      

Uppdaterad senast: 2016-10-31 16:54:29 av Mikael Nilsson

Skapad: 2016-10-18 08:34:41 av Mikael Nilsson