Jukolan viesti

Klubbens resultat och laguppställningar

2016

Plats: Villmanstrand i Sydkarelen
Webbsida

Herrar

Antal lag: 1717
På pallen: 1. Koovee, 2. IFK Lidingö SOK, 3. Kalevan Rasti
Lagledare: 

Placering 145

Sträcka km Löpare Placering Tid Differens Sträcktid
1 10,7 Mikael Nilsson 189 1:14:24 +11:21 1:14:24
2 12,8 Flavio Poltéra 112 2:41:34 +19:34 1:27:10
3 14,1 Simon Hector 78 4:13:31 +29:00 1:31:56
4 8,6 Ivar Lidström Lauri 114 5:27:24 +51:57 1:13:52
5 8,7 Tobias Karlsson 134 6:41:53 +1:16:32 1:14:28
6 12,4 Vojtech Netuka 138 8:11:01 +1:40:36 1:29:08
7 16,5 David Hector 145 10:20:34 +2:16:48 2:09:33

Damer

Antal lag: 1391
På pallen: 1. Halden SK, 2. Tampereen Pyrintö, 3. SK Pohjantähti

Placering 283

Sträcka km Löpare Placering Tid Differens Sträcktid
1 7,1 Vilma Karlsson 81 46:59 +2:55 46:59
2 6,7 Sofia Persson 163 1:44:54 +15:44 57:55
3 6,0 Therese Persson 297 2:55:54 +49:22 1:11:00
4 9,1 Nadja Dahlström 283 4:21:08 +1:15:03 1:25:13

2015

Plats: Pemar strax utanför Åbo
Webbsida

Herrar

13,8+12,3+15,8+8,1+8,6+12,6+14,6

Placering 256

256) Snättringe SK 1 SWE 11.34.13 (Simon Hector 1.29.39/81., Martin Nilsson 1.40.52/184., David Hector 2.03.00/168., Tobias Karlsson 1.02.50/177., Ivar Lidström Lauri 1.16.38/210., Göran Nilsson 1.56.43/229., Patrik Nilsson 2.04.29/256.)

Damer

8,0+6,0+6,2+8,8

Placering 244

244) Snättringe SK 1 SWE 4.04.48 (Anna Tiderman 1.10.21/374., Kristina Tedhamre 51.47/351., Selma Gumaelius 44.18/265., Sofia Persson 1.18.20/244.)

Placering 482

482) Snättringe SK 2 SWE 4.46.10 (Nadja Dahlström 1.14.08/472., Vilma Karlsson 41.05/283., Märta Fröjd 56.30/306., Therese Persson 1.54.26/482.)

2014

Plats:
Webbsida

Herrar

10,1+11,5+10,2+7,6+7,7+10,7+14,0

Placering 221

221) Snättringe SK 1 SWE 11.06.51 (Simon Hector 1.20.33/189., Mikael Nilsson 1.34.00/156., David Hector 1.30.10/166., Martin Nilsson 1.15.08/188., Jonas Kallhauge 1.11.44/164., Tiemo Schramm 1.54.27/213., Patrik Nilsson 2.20.49/221.)

Damer

5,1+5,0+6,7+7,4

Placering 362

362) Snättringe SK 1 SWE 4.33.44 (Anna Tiderman 46.11/257., Nadja Dahlström 51.29/276., Sofia Persson 1.04.07/189., Therese Persson 1.51.57/362.)

2013

Plats: 
Webbsida

Herrar

12,2+13,0+14,4+7,8+7,7+11,7+15,1

Placering 182

182) Snättringe SK 1 SWE 9.34.28 (Simon Hector 1.11.50/41., Mikael Nilsson 1.21.24/70., David Hector 1.49.11/122., Tiemo Schramm 48.50/123., Jonas Kallhauge 52.27/138., Patrik Nilsson 1.34.35/169., Martin Nilsson 1.56.08/182.)

Damer

8,2+6,2+6,2+8,7

Placering 381

381) Snättringe SK 1 SWE 4.14.04 (Sofia Persson 1.11.56/356., Märta Frjöd 51.25/385., Monica Fröjd 54.02/392., Nadja Dahlström 1.16.40/381.)

Placering 780

780) Snättringe SK 2 SWE 5.09.25 (Agneta Holgersson 1.30.07/880., Marie Bjurstäer 1.01.47/829., Garnet Schindler 1.12.00/903., Therese Persson 1.25.30/780.)

2012

Plats: Vanda
Webbsida

Herrar

Antal lag: 1654
På pallen: 1. Kalevan Rasti, 2. Malungs OK Skogsmårdarna och 3. Halden SK
Lagledare: Micke Nilsson och Martin Nilsson (båda pga sjukdom)

#282 förstalaget

 

Sträcka km Löpare Placering Tid Differens Sträcktid
1 12,7 – 12,8 Simon Fröjd 298 1:35:17 +19:09 1:35:17
2 12,7 – 12,8 Tiemo Schramm 242 3:15:15 +42:31 1:39:57
3 14,0 – 14,1 David Hector 212 5:04:17 +1:09:17 1:49:02
4 7,7 – 7,8 Per Kallhauge 181 6:04:22 +1:22:22 1:00:05
5 8,1 – 8,2 Jonas Kallhauge 202 7:15:45 +1:46:01 1:11:22
6 10,2 – 10,3 Simon Hector 153 8:21:00 +1:51:48 1:05:14
7 15,1 – 15,2 Jörgen Hector 182 10:40:50 +2:44:48 2:19:50

#1404 andralaget

Sträcka km Löpare Placering Tid Differens Sträcktid
1 12,7 – 12,8 Anna Tiderman 1155 2:14:51 +58:43  2:14:51 
2 12,7 – 12,8 Therese Persson  1405 5:16:18  +2:43:35  3:01:27 
3 14,0 – 14,1 Nadja Dahlström 1281 7:44:09 +3:49:09 2:27:50
4 7,7 – 7,8 Lina Andersson 1178 9:13:28 +4:31:28 1:29:19
5 8,1 – 8,2 Jonny Nilsson 1087 10:42:46 +5:13:02 1:29:17
6 10,2 – 10,3 Anna Ställberg   bröt    
7 15,1 – 15,2 Patrik Nilsson   ej start    

Damer

Antal lag: 1245
På pallen: 1. Halden SK, 2. Paimion Rasti och 3. OK Pan Århus

#381 förstalaget

Sträcka km Löpare Placering Tid Differens Sträcktid
1 5,7 – 5,8 Lina Andersson 414 55:49 +18:44 55:49
2 5,8 – 5,9 Marie Bjursäter 454 1:59:04 +42:40 1:03:15
3 7,1 – 7,2 Therese Persson 494 3:20:00 +1:17:07 1:20:55
4 8,4 – 8,5 Anna Tiderman 361 4:35:11 +1:37:42 1:15:11

#960 andralaget

Sträcka km Löpare Placering Tid Differens Sträcktid
1  5,7 – 5,8 Nadja Dahlström 342 53:19 +16:14 53:19
2  5,8 – 5,9 Monica Fröjd 368 1:53:10 +36:45 59:50
3 7,1 – 7,2 Garnet Schidler 638 3:34:13 +1:31:20 1:41:03
4 8,4 – 8,5 Agneta Holgersson 610 5:17:07 +2:19:37 1:42:53

 

Uppdaterad senast: 2017-05-11 16:10:31 av Mikael Nilsson

Skapad: 2015-04-26 17:28:47 av Mikael Nilsson