Höstlunken 2001

Snättringe SK

 

 

Tuff och utmanande höstavslutning

Snättringe SK Höstlunken söndagen 4 nov 2001

 

 

 

Höstlunken 2001

Resultat

fr 2001-11-09 11:41


   Pl Namn                               Klubb                                     Tid märke 


H21A  (15)             17500 m                                                       

    1 L.Palmqvist/E.Roller               Järfälla OK                           1:59:19     G 
    2 J.Molin/P-Å.Olsson                 SoIK Hellas                           1:59:27     G 
    3 J-B.Lundbäck/Ali K                 Järfälla OK                           2:00:28     G 
    4 V.Armalis/M.Nyberg                 SoIK Hellas                           2:01:25     G 
    5 M.Fryxell/R.Irmark                 Tullinge SK/Stängnäs-Malmby           2:07:31     G 
    6 E.Sisell/J.Sisell                  OK Södertörn                          2:11:15     G 
    7 M.Edengren/Johansson               Nyköpings OK/Järfälla OK              2:14:23     S 
    8 S.Craig/J.Arvidsson                Tullinge SK/OK Ravinen                2:15:37     S 
    9 F.Norman/H O.Persson               Tullinge SK                           2:17:27     S 
   10 M.Fransson/M.Sterner               Snättringe SK/Sdt-Nykvarn             2:17:47     S 
   11 M.Liwell/C.Johansson               Södertälje Nykvarn OL                 2:20:33     S 
   12 Rispling/Donald                    Tumba-Mälarhöjden OK                  2:32:23     S 
   13 Axelsson/Fors/Otterstöm            Tumba-Mälarhöjden OK                  2:52:08     B 

      Rispling/Lindberg/Donald           Tumba-Mälarhöjden OK                 ej start       
      Holmberg/Johansson                 Järla IF OK/Dalaportens OL           ej start       



H21B  (17)             14100 m                                                       

    1 B.Silvén/B.Levin                   Snättringe SK/OK Tyr                  1:52:26     G 
    2 Svenningsson/H.Sundqvist           Tullinge SK                           1:57:56     G 
    3 D.Tjernberg/Tjernberg              Södertäle-Nykv/Vänersborgs SK         2:01:31     G 
    4 U.Englund/A.Käll                   Tumba-Mälarhöjden OK                  2:02:21     G 
    5 A.Axling/T.Eriksson                Södertälje Nykvarn OL                 2:02:59     G 
    6 H.Holm/T.Reinius                   Bromma Vällingby SOK                  2:10:23     S 
    7 T.Öhling/M.Öhling                  Ärla IF/Västerås SOK                  2:15:34     S 
    8 R.Larsson/B.Carlheim               Turebergs IF                          2:16:51     S 
    9 J.Gustavsson/L.Hansson             Vattenfalls IF                        2:17:10     S 
   10 P-O.Olsen/P.Olsen                  Södertälje Nykvarn OL                 2:24:13     S 
   11 M.Hultman/F.Andén                  OK Hällen/Södertälje Nyk OL           2:33:32     S 
   12 Jörgensen/Jansson                  Tumba-Mälarhöjden OK                  2:48:05     B 
   13 M.Persson/C.Bennet                 Gustavsbergs IF                       2:50:05       

      K.Persson/J.Libersson              Enebybergs IF                          Felst.       
      F.Gustavsson/N.Höglund             Kungl. OL Teknologerna              fullföljt       
      G.Larsson/K.Jönsson                Tullinge SK                          ej start       
      Gerhardsson/P.Ahlgren              Rotebro IS/OK Tisaren                ej start       



H17-20  (9)            12900 m                                                       

    1 A.Boström/J.Alm                    Järfälla OK                           1:41:08     G 
    2 Davidsson/Fröding-Hatlen           OK Klemmingen                         1:45:15     G 
    3 H.Wiklund/P.von Rosen              Bromma Vällingby SOK                  1:50:05     G 
    4 Fredriksson/Bergström              OK Österåker                          2:01:49     S 
    5 O.Pettersson/T.Almrot              Haninge SOK                           2:02:56     S 
    6 J.Ericsson/D.Ivarsson              Haninge SOK                           2:06:53     S 
    7 Nurmela/Nylund                     OK Södertörn                          2:16:42     S 
    8 Regnander/Unestad                  Järfälla OK                           2:23:09     B 

      Nurmela/Nylund/Nurmela             OK Södertörn                         ej start       



H55  (20)              8700 m                                                        

    1 G.Bengtsson/H.Carlsson             OK Österåker                          1:18:02     G 
    2 S.Tirén/K.Berglund                 SoIK Hellas                           1:31:15     S 
    3 L.Lijehammar/R.Örn                 Nynäshamns OK                         1:32:03     S 
    4 J.Söderberg/Å.Sander               IFK Lidingö SOK                       1:32:47     S 
    5 B.Bogstedt/F.Olsson                Tullinge SK                           1:33:37     S 
    6 B.Erlandsson/S.Larsson             Hammarby IF                           1:34:48     S 
    7 B.Stolt/P.Södersten                OK Ravinen                            1:35:24     S 
    8 Eskilsson/Kampegård                OK Södertörn                          1:35:57     S 
    9 A.Sandvall/K.Langels               Skarpnäcks OL                         1:46:28     S 
   10 Welander/Stenberg                  OK Älvsjö-Örby/Stigfinnarna           1:46:59     S 
   11 Hedlund/Nygren                     OK Södertörn                          1:48:02     S 
   12 S.Ryderås/R.Jansson                OK Österåker                          1:49:59     S 
   13 G.Nyberg/J.Lundin                  SoIK Hellas                           1:50:55     S 
   14 C.Lang/S-E.Widin                   OK Österåker                          1:51:39     B 
   15 Johansson/Pettersson               OK Södertörn                          1:54:22     B 
   16 A.Persson/C.Wahlgren               OK Österåker                          2:03:45       
   17 L.Nordin/CGrunder                  Solna OK                              2:08:10       
   18 G.Grimvall/Å.Halvarsson            Täby OK                               3:28:42       

      B.Ljungemyr/.Dalstedt              IFK Lidingö SOK                      ej start       
      Hedlund/Nygren/Holm                OK Södertörn                         ej start       



H40  (27)              12900 m                                                       

    1 H.Tarandi/P.Juthberg               IFK Lidingö/Söders SOL                1:36:46     G 
    2 M.Sundqvist/L.Lönnqvist            Tullinge SK                           1:42:39     G 
    3 Pettersson/Yttermo                 OK Södertörn                          1:46:15     G 
    4 J.Hellström/L.Forsberg             OK Ravinen                            1:47:32     S 
    5 S.Åhlin/U.Hylander                 OK Måsen                              1:54:33     S 
    6 L-M.Örman/H.Vedin                  Söders SOL                            1:56:07     S 
    7 H.Lindberg/L.Grankvist             Väsby OK                              1:59:19     S 
    8 I.Blomberg/Arne EK                 Nyköpings OK                          1:59:22     S 
    9 Carlenius/G.Andersson              Rotebro IS                            2:01:41     S 
   10 A.Eklöv/K.Näslund                  Arboga OK/Tumba                       2:06:47     S 
   11 J.Lindgren/J.Pöyhönen              Tullinge SK                           2:06:49     S 
   12 R.Norell/L.Forsstedt               Söders SOL                            2:09:31     S 
   13 Reinholdsson/Larsson               Järfälla OK/Skarpnäcks OL             2:10:20     S 
   14 A.Berg/J-E.Lindberg                Bromma Vällingby SOK                  2:10:41     S 
   15 L.Ericsson/J.Bergström             Haninge SOK                           2:12:49     S 
   16 J.Eskilsson/L-E.Almroth            Haninge SOK                           2:14:17     S 
   17 J.Larsson/R.Larsson                Komplex IF                            2:16:03     B 
   18 B.Lindgren/P-J.Wikfors             OK Österåker                          2:19:31     B 
   19 K-H.Bejmer/P.Attermo               Vattenfalls IF                        2:21:17     B 
   20 H-E.Skalberg/B.Åström              Västerås SOK                          2:27:50       
   21 Eriksson/Reibring                  Nyköpings OK                          2:32:01       
   22 D.Andersson/Bergström              Järla IF OK                           2:53:08       

      L.Sjöö/G.Lampinen                  Kjula Standard OK                      Felst.       
      P.Friberg/R.Fransson               Ärla IF                                Felst.       
      M.Tapper/N.Brinkhäll               Vattenfalls IF                       ej start       
      Wansölin/Warenius                  Söders SOL                           ej start       
      Eriksson/Reibring/Hyland           Nyköpings OK                         ej start       



H13-16  (13)           7700 m                                                        

    1 E.Strandberg/Wansölin              OK Ravinen                            1:04:05     G 
    2 G.Goth/E.Malm                      Kvarnsvedens GoIF/Rotebro IS          1:06:03     G 
    3 E.Mattsson/Johansson               Järla IF OK/Dalaportens OL            1:07:29     G 
    4 O.Boström/A.Mattsson               Enebyberg/Järla IF                    1:08:07     G 
    5 Arman/Blomberg/Reibring            Nyköpings OK                          1:09:30     G 
    6 M.Karlsson/J.Werme                 Södertälje Nykvarn OL                 1:10:01     G 
    7 Holger/Blomq/Pauls                 Snättringe SK                         1:17:14     S 
    8 J.Ericsson/P.Edlund                Haninge SOK/IFK Lidingö               1:20:26     S 
    9 C.Eskilsson/K.Ohlsson              Haninge SOK                           1:39:13       
   10 E.Lindmark/H.Berg                  Skarpnäcks OL/B-V SOK                 1:50:14       

      And-Skantze/K.Englund              Järla IF OK/Sundbybergs IK             Felst.       
      A.Platt/Vakant                     Järla IF OK                          ej start       
      J.Niklasson/T.Eriksson             OK Klemmingen/Södertälje-Nyk         ej start       



D21  (3)               10450 m                                                       

    1 S.Lundblad/A.Lampinen              Tullinge SK/Södertäje-Nykv            1:36:09     G 
    2 S.Feil/U.Sandberg                  OK Ravinen                            1:54:30     S 
    3 E.Singman/Y.Zander                 Västerås SOK                          1:56:26     S 



D40  (15)              8700 m                                                        

    1 Samuelsson/Bjernulf                Sundbybergs IK                        1:41:57     G 
    2 Å.Ericsson/A.Haltunen              Haninge SOK                           1:42:44     G 
    3 M.Larsson/L.Carlsson               Skarpnäcks OL                         1:46:08     G 
    4 M-A.Skantze/G.Kreiss               Järla IF OK                           1:50:25     G 
    5 S.Dillman/B.Ericson                Hammarby IF                           1:58:02     S 
    6 E.Larsson/L.Backlund               OK Älvsjö-Örby/Leksands OK            2:01:56     S 
    7 A.Molander/Å.Strid                 OK Tor                                2:09:02     S 
    8 M.Cooper/B.Thunell                 IFK Lidingö SOK                       2:10:58     S 
    9 B.Lindinger/E.S.Svärd              Haninge SOK                           2:12:41     S 
   10 M.Haraldsson/M.Berg                Sigtuna OK                            2:19:54     S 
   11 S.Frölund/I.Graneli                Haninge SOK                           2:21:13     S 
   12 K.Andersson/B.Olsson               Tullinge SK                           2:29:55     B 
   13 K.Näslund/V.Eklöv                  Tumba-Mälarhöjden/Arboga              2:50:38       

      A.Blomgren/V.Backman               Tullinge SK                          ej start       
      P.Boudrie/I.Cronlund               Väsby OK                             ej start       



D17-20  (5)            7700 m                                                        

    1 S.Lindqvist/K.Alm                  Järfälla OK                           1:17:37     G 
    2 J.Hallebro/Davidsson               OK Klemmingen                         1:17:55     G 
    3 M.Larsson/C.Larsson                OK Södertörn                          1:23:05     G 
    4 Sörensson/Andreasson               Järla IF OK/Gustavsbergs IF           1:32:13     S 
    5 Svedhem/Rönnerstrand               Järla IF OK/Forsa OK                  1:33:09     S 



D13-16  (13)           6700 m                                                        

    1 Fredriksson/Persson                OK Österåker/Snättringe SK            1:07:26     G 
    2 S.Öhman/L.Berglund                 Tumba-Mälarhöjden/Järfälla            1:11:19     G 
    3 L.Berg/C.Tollstadius               Bromma Vällingby SOK                  1:13:03     G 
    4 M.Nymark/M.Andersson               Söders SOL                            1:14:37     G 
    5 J.Dahlgren/M.Folkesson             OK Ravinen                            1:15:58     S 
    6 L.Lönnqvist/L.Pettersson           Tullinge SK                           1:20:44     S 
    7 M-T.Persson/L.Hallberg             Södertälje Nykvarn OL                 1:22:44     S 
    8 J.Vuori/M.Lejonlind                Haninge SOK                           1:22:50     S 
    9 J.Kollberg/E.Fridh                 Södertälje Nykvarn OL                 1:26:44     S 
   10 A.Grenros/T.Norén                  OK Södertörn                          1:26:56     S 

      M.Grönqvist/H.Nilsson              Svaide/Roma SOK                      ej start       
      M.Anden/L.Ahlsen/Seirup            Södertälje Nykvarn OL                ej start       
      I.Åhlin/K.Jansson                  OK Måsen                             ej start       



MIX LÅNG  (26)         10550 m                                                       

    1 M.Kleijn/H.Kleijn                  Strängnäs Malmby OL                   1:12:58     G 
    2 A.Billstam/J.Ohlin                 Järfälla OK/OK Roslagen               1:15:00     G 
    3 L.Nordin/M.Nordin                  Sundbybergs IK/OK Ravinen             1:19:57     G 
    4 K.Enckell/J.Enckell                Södertälje Nykvarn OL                 1:21:54     S 
    5 Håkansson/Axelsson                 Södertälje Nykvarn/Ärla IF            1:27:14     S 
    6 A.Florell/E.Tillegård              Sundbybergs IK                        1:29:00     S 
    7 M.Juhlin/K.Andersson               Västerås SOK                          1:30:16     S 
    8 Aneland/Wångberg                   OK Ravinen                            1:30:50     S 
    9 Samuelsson/Wallenius               Sundbybergs IK/OK Alehof              1:31:48     S 
   10 J.Lyth/M.Wallström                 Trosabygdens OK/Nyköpings OK          1:32:09     S 
   11 Malmborg/Malmborg                  Skogsluffarnas OK                     1:32:21     S 
   12 L.Ericsson/H.Persson               Haninge SOK/Sundbybergs IF            1:32:32     S 
   13 Andersson/And-Skantze              Järla IF OK                           1:35:10     S 
   14 J.Bergström/Y.Sunesson             Haninge SOK                           1:38:24     S 
   15 P.Axelsson/M.Axelsson              OK Ravinen                            1:40:00     S 
   16 E.Tjernlund/L.Alberg               OK Österåker                          1:40:20     S 
   17 Lindholm/Tollemark                 Skogsluffarnas OK                     1:41:08     S 
   18 J.Lönnqvist/S.Karlsson             Tullinge SK                           1:48:00     B 
   19 Carl Fey/Natalia Fey               IFK Lidingö SOK                       1:49:11     B 
   20 A.Roller/F-U.Steiner               Järfälla OK                           1:53:05       
   21 Holmström/Holmström                Sundbybergs IK                        1:53:44       
   22 O.Guteland/Wikström                Snättringe SK/Skogsströvarna          1:56:56       
   23 S.Öst/J.Dicker                     Domnarvets GoIF                       2:17:34       

      L.Greilert/C.Sjöberg               Haninge SOK/Skogslöparna             ej start       
      Nordin/Nordin/Forsberg             Skogslöp/Skogslöp/Umeå OK            ej start       
      T.Ericsson/E.Forsberg              OK Ravinen                           ej start       



MIX KORT  (54)         8700 m                                                        

    1 N-R.Persson/E.He-Persson           Tullinge SK                           1:15:06     G 
    2 A.Lindkvist/P.Englund              Södertälje Nykvarn OL                 1:17:45     G 
    3 M.Karlsson/M.Hatlen                Södertälje Nykvarn OL                 1:20:47     G 
    4 B.Gelius/P-L.Putkonen              Snättringe SK/Tullinge SK             1:22:32     G 
    5 Bjärrenholt/Bjärrenholt            Rånäs OK                              1:23:05     G 
    6 Nordstöm/Hellgren                  OK Älvsjö-Örby                        1:23:40     G 
    7 Johansson/F.Deckner                Skarpnäcks OL                         1:25:10     S 
    8 T.Eklund/E-L.Ericson               Södertälje Nykvarn OL                 1:26:55     S 
    9 J.Persson/I.Åkerman                Tullinge SK                           1:27:50     S 
   10 S.Bång/O.Smitt                     OK Hällen/Sundsvalls OK               1:29:46     S 
   11 C.Elsvén/A.Hultin                  Sundbybergs IK                        1:31:28     S 
   12 PO.Ivarsson/K.Ivarsson             Haninge SOK                           1:32:03     S 
   13 L.Jonasson/B.Billstam              Järfälla OK                           1:32:05     S 
   14 J-O.Bergman/I.Runners              Västerås SOK                          1:32:42     S 
   15 T.Sandberg/G.Sandberg              Bromma Vällingby SOK                  1:32:51     S 
   16 J.Olson/L.Graner                   Bromma Vällingby SOK                  1:33:18     S 
   17 M.Lampinen/L.Westbom               Södertälje Nyk/Strgn-Malmby           1:33:41     S 
   18 B.Kärrström/C.Bergström            Tullinge SK                           1:35:48     S 
   19 L.Jansson/E.Jansson                Järla IF OK                           1:36:47     S 
   20 T.Ohlsson/K.Ohlsson                Haninge SOK                           1:39:09     S 
   21 Pettersson/Lundmark                Järfälla OK                           1:39:22     S 
   22 D.Hedberg/K.Visuri                 Järfälla OK                           1:40:20     S 
   23 J.Lindmark/E.Molén                 Skarpnäcks OL                         1:42:48     S 
   23 Norberg/Wadin                      OK Älvsjö-Örby                        1:42:48     S 
   25 K.Springare/E.Jansson              Åkers IF                              1:43:46     S 
   26 K.Frisk/G.Frisk                    Rotebro IS                            1:45:05     S 
   27 O.Karlsson/J.Karlsson              Nyköpings OK                          1:45:14     S 
   28 Borgström/Falkenström              Sundbybergs IK                        1:46:15     S 
   29 L.Fridh/Roland Fridh               Södertälje-Nykv/P10                   1:46:27     S 
   30 C.Galle/M.Galle                    Bromma Vällingby SOK                  1:46:35     S 
   31 Johansson/.Johanson                Skarpnäcks OL                         1:47:12     B 
   32 Rylander/Ho.Rylander               Söders SOL                            1:49:03     B 
   33 L.Alsheden/P.Lindskog              IFK Enskede                           1:50:56     B 
   34 B.Svedin/M.Bergqvist               Järfälla OK                           1:51:40     B 
   35 Karnebr/Sondén/Karnebr             OK Älvsjö-Örby                        1:52:34     B 
   36 B.Eriksson/U.Clevnert              Spårvägens OK                         1:55:12       
   37 M.Karlsson/I.Karlsson              OK Klemmingen                         1:55:25       
   38 R.Lövgren/I.Hill                   Spårvägens OK                         1:56:01       
   39 Salomonsson/Aspåker                Snättringe SK                         1:56:38       
   40 Cilla Våg/L-G.Våg                  Snättringe SK                         1:58:04       
   41 K-Å.Parmlid/G.Parmlid              OK Klemmingen                         1:59:01       
   42 Davidsson/Davidsson                OK Klemmingen                         1:59:55       
   43 H.Edvall/C.Rundqvist               Järfälla OK                           2:08:45       
   44 L.Hanning/B.Hanning                IFK Enskede                           2:14:04       
   45 G.Glanshed/G.Glanshed              IFK Enskede                           2:22:12       
   46 B.Svanlund/B.Svanlund              Enebybergs IF                         2:30:29       
   47 B.Melin/A-C.Bohlin                 Pripps IF                             2:34:04       
   48 R.Eriksson/M.Gisser                Skarpnäcks OL                         2:42:05       
   49 J.Sandwall/B.Sandvall              Skarpnäcks OL                         2:44:29       

      M.Persson/R.Persson                IFK Enskede                          ej start       
      L.Jonasson/B.Billstam              Järfälla OK                          ej start       
      C.Lundgren/C.Giding                IFK Lidingö SOK                      ej start       
      J.Lindgren/A.Lindgren              Skellefteå OK                        ej start       
      S.Blom/E-O.Cloth                   Tullinge SK                          ej start       



MOTION  (51)           7700 m                                                        

    1 Strandberg/Strandberg              Gustavsbergs IF                         56:28     G 
    2 A.Kärrström/L.Eriksson             Tullinge SK                           1:05:04     S 
    3 S.Andersson/T.Holmér               Skarpnäcks OL/Väsby OK                1:08:50     S 
    4 Hallebro/Jäderfäldt                OK Klemmingen                         1:09:40     S 
    5 Svenningsson/L.Sundqvist           Tullinge SK                           1:09:59     S 
    6 A.Platt/V.Jutvik                   Järla IF OK                           1:13:08     S 
    7 P.Norén/P.Norén                    OK Södertörn                          1:13:11     S 
    8 J.Goth/J-E.Goht                    Kvarnsvedens Goif OK                  1:13:54     S 
    9 S.Törnros/M.Törnros                Tumba-Mälarhöjden OK                  1:14:50     S 
   10 Kollberg/T.Jansson                 Södertälje Nykvarn OL                 1:15:57     S 
   11 B.Nyqvist/J.Nyqvist                OK Södertörn                          1:17:37     S 
   12 I.Larsson/B.Norbäck                Tullinge SK                           1:17:48     S 
   13 J.Svensson/Svensson                Södertälje Nykvarn OL                 1:18:06     S 
   14 U.Boström/Pihlström                Solna OK                              1:20:12     B 
   15 S.Nilsson/N.Nilsson                Stockholmspolisens IF                 1:20:15     B 
   16 L.Andersson/A.Werme                Södertälje Nykvarn OL                 1:20:59     B 
   17 H.Tärnroth/C.Tärnroth              SoIK Hellas/Tullinge SK               1:21:07     B 
   18 L.Blidborg/K.Blidborg              Tullinge SK                           1:21:20     B 
   19 U.Carnby/S.Wallén                  Täby OK                               1:22:23     B 
   20 E.Lindberg/T.Olsson                Bromma Vällingby SOK                  1:25:18     B 
   21 Setterqvist/Setterqvist            OK Södertörn                          1:25:24     B 
   22 PA.Forsberg/CG.Forsberg            Tullinge SK/Snättringe SK             1:26:37       
   23 G.Bramsten/Adolfsson               Sundbybergs IK                        1:27:34       
   24 I.Karlsson/Nordlund                Nynäshamns OK                         1:28:46       
   25 L-G Andén/S.Sandberg               Södertälje Nykvarn OL                 1:31:32       
   26 K.Nilsson/L-M.Nilsson              OK Klemmingen                         1:37:32       
   27 P.Wester/L-I.Pettersson            Gustavsbergs IF                       1:38:05       
   28 I.Johansson/H.Delvén               Nyköpings OK                          1:38:17       
   29 B.Wallin/B.Karlsson                Södertälje Nykvarn OL                 1:38:36       
   30 T.Hellqvist/B.Edstrand             Tullinge SK                           1:40:12       
   31 Gustavsson/Olander                 Täby OK                               1:42:39       
   32 K.Hansson/M.Kuurberg               Gustavsbergs IF                       1:46:48       
   33 K.Maxe/M-O.Öberg                   Sundbybergs IK                        1:47:53       
   34 J.Sjösten/J.Sjösten                SoIK Hellas                           1:48:21       
   35 Å.Berg/L.Samuelsson                Sigtuna OK                            1:48:43       
   36 O.Laurell/P.Ånmark                 Tumba-Mälarhöjden OK                  1:50:19       
   37 L-O Carlheim/H.Carlheim            Skarpnäcks OL                         1:51:37       
   38 Ljungström/Ljungström              Spårvägen/IBM-klubben                 1:51:42       
   39 I.Agrell/T.Agrell                  OK Österåker                          1:56:19       
   40 C.Beutler/Å.Hellman                OK Södertörn                          1:57:37       
   41 Westergren/Westergren              Söders SOL/Täby OK                    2:01:23       
   42 Ronkainen/M.Bergh                  Eksport OL/OK Ravinen                 2:05:34       
   43 T.Wiking/B.Palmqvist               Järfälla OK                           2:07:06       
   44 Eng./Eng./Asz/Asz                  Tumba-Mälarhöjden OK                  2:14:49       
   45 A.Sjösten/R.Östergren              SoIK Hellas                           2:19:24       
   46 B.Stridh/P.Larsson                 Sthlms Godtempl. IF                   2:32:05       
   47 Ramsbäck/Ramsbäck                  OK Österåker                          2:46:23       

      M.Wicksell/Å.Romson                SoIK Hellas                            Felst.       
      Eng-Norman/Eng-Norman              Södertälje Nykvarn OL                ej start       
      F.Nyqvist/D.Eriksson               OK Södertörn                         ej start       
      T.Eriksson/G.Rastborg              Bromma Vällingby SOK                 ej start       



ÖPPEN 2  (36)          3200 m                                                        

    1 Julia Davidsson                    OK Klemmingen                           35:11     G 
    2 Elin Pramlid                       OK Klemmingen                           35:12     G 
    3 Maria Ryman                        Tumba-Mälarhöjden OK                    35:33     G 
    4 Jonas Nordström                    OK Älvsjö-Örby                          35:37     G 
    5 Stefan Lindbohm                    Skarpnäcks OL                           37:55     G 
    6 Arne Almström                      Södertälje/Nykvarn                      41:15     S 
    7 Karin Almström                     Södertälje/Nykvarn                      41:17     S 
    8 Rickard Ohlsson                    Haninge SOK                             42:00     S 
    9 Inga Holmström                     OK Milan                                42:55     S 
   10 Inga Johansson                     Söders SOL-Tyresö                       43:40     S 
   11 Jesper Retsloft                    SoIK Hellas                             45:38     S 
   12 Linus Retsloff                     SoIK Hellas                             45:47     S 
   13 Bernt Sundberg                     Sofia CK                                50:22     S 
   14 Fredrik Forsberg                   Tullinge SK                             51:11     B 
   15 Manne Norman                       Tullinge SK                             51:12     B 
   16 Sven Larsson                       Skarpnäcks OL                           52:10     B 
   17 Viktor Davidsson                   Solna OK                                52:57     B 
   18 Lars Westling                      Hammarby IF                             54:57       
   19 Gunvor Granath                     Nynäshamns OK                           55:52       
   20 Jonas Kärrström                    Tullinge SK                             55:57       
   21 Maria Tiricke                      Svaide/Roma SOK                         56:01       
   21 Annica Petrén                      Snättringe SK                           56:01       
   23 Johan Kärrström                    Tullinge SK                             56:03       
   24 Adam Wiklund                       Klubblös                                56:26       
   25 Åke Johansson                      L-100 IF                              1:00:51       
   26 Katarina Borg                      Södertälje/Nykvarn                    1:03:06       
   27 Inger Malm                         Rotebro IS                            1:04:25       
   28 Anita Lindbohm                     Skarpnäcks OL                         1:04:29       
   29 Inger Larsson                      Sthlms Godtempl. IF                   1:07:33       
   30 Bengt Åhlander                     Hammarby IF                           1:14:51       
   31 Heidi Bjerkhaug                    OK Ravinen                            1:16:04       
   32 Evert Hånnberg                     OK Södertörn                          1:16:53       
   33 Lilian Ennerling                   OK Södertörn                          1:35:31       
   34 Tommy Hultberg                     Spårvägens OK                         2:17:54       
   35 Rune Andersson                     ELFI                                  2:42:46       

      Berit Lundkvist                    OK Tor                                 Felst.       



ÖPPEN 7  (56)          4600 m                                                        

    1 Anders Birkedal                    Eksport OL                              39:04     G 
    2 Thomas Karlsson                    Södertälje/Nykvarn                      43:47     G 
    3 Garry Pettersson                   Söders SOL                              45:15     S 
    4 Daniel Karlstedt                   Klubblös                                50:41     S 
    5 Arne Åhman                         OK Klemmingen                           50:54     S 
    6 Alf Lundkvist                      OK Tor                                  52:09     S 
    7 Björn Linder                       Gustavsbergs IF                         53:02     S 
    8 Christer Andersson                 ATG                                     53:56     S 
    9 Håkan Granevi                      Tullinge SK                             54:09     S 
   10 Olof Rudin                         Tumba-Mälarhöjden OK                    54:15     S 
   11 Ingvar Johannesson                 Solna OK                                55:53     S 
   12 Anders Winell                      Tumba-Mälarhöjden OK                    56:53     B 
   13 Lena Nilsson                       Sisu Forshaga SK                        57:42     B 
   14 Stefan Ljungberg                   Sisu Forshaga SK                        57:46     B 
   15 Mia Öhman                          Tumba-Mälarhöjden OK                    59:27     B 
   16 Helén Törnros                      Tumba-Mälarhöjden OK                    59:28     B 
   17 Börje Nilsson                      Järfälla OK                             59:37     B 
   18 Inger Schwartz                     OK Södertörn                            59:42     B 
   19 Olle Johansson                     Söders SOL-Tyresö                     1:00:00     B 
   20 Bengt Yttermo                      OK Södertörn                          1:00:56       
   21 Hans Klein                         OK Österåker                          1:01:58       
   22 Olle Arman                         Nyköpings OK                          1:02:08       
   23 Ebba-Lisa Flygar                   Tullinge SK                           1:02:28       
   24 Bo Rock                            Järfälla OK                           1:02:34       
   25 Ida Åhlin                          OK Måsen                              1:03:23       
   26 Gösta Holmberg                     Vallentuna/Össeby OL                  1:03:40       
   27 Anette Linnersjö                   Gustavsbergs IF                       1:03:47       
   28 Helge Gard                         Söders SOL-Tyresö                     1:04:15       
   29 Lena Högström                      Haninge SOK                           1:07:22       
   30 Tomas Pettersson                   Haninge SOK                           1:07:28       
   31 Irene Öhling                       Ärla IF                               1:08:44       
   32 Sonja Sundell                      Sundbybergs IK                        1:10:04       
   33 Britt-Marie Reinholdsso            Järfälla OK                           1:12:52       
   34 Kurt Persson                       Haninge SOK                           1:13:57       
   35 Tomas Karlstedt                    Klubblös                              1:14:10       
   36 Ulf Sjökvist                       OK Tisaren                            1:14:27       
   37 Maj Boudrie                        Väsby OK                              1:15:14       
   38 Göte Boudrie                       Väsby OK                              1:15:51       
   39 Gunilla Wickenberg                 Ibm-Klubben                           1:17:26       
   40 Thor Holmberg                      OK Södertörn                          1:17:54       
   41 Ingvar Stork                       Ibm-Klubben                           1:19:41       
   42 Inger Stork                        Ibm-Klubben                           1:22:30       
   43 Monica Ståhl Forsberg              Ibm-Klubben                           1:22:32       
   44 Berit Sjökvist                     OK Tisaren                            1:22:51       
   45 Ingemar Svensson                   Mälarö SOK                            1:24:05       
   46 Lorenzo Cangiano                   Klubblös                              1:25:07       
   47 Lorenzo Richardi                   Klubblös                              1:25:09       
   48 Margareta Birath                   Ibm-Klubben                           1:33:14       
   49 Margareta Rodell                   Mälarö SOK                            1:37:21       
   50 Georg Rodell                       Mälarö SOK                            1:37:22       
   51 Sigurd Rigoni                      IF Linden                             1:50:08       
   52 Karl-Erik Lidman                   IF Linden                             1:50:15       

      P.O Statlin                        Ibm-Klubben                            Felst.       
      David Andrew                       OK Älvsjö-Örby                         Felst.       
      Anna Wallen                        OK Älvsjö-Örby                         Felst.       
      Inger Sörlen                       Järfälla OK                            Felst.       



ÖPPEN 8  (40)          5700 m                                                        

    1 Anders Nilsson                     Tullinge SK                             46:44     G 
    2 Mats Åhman                         OK Klemmingen                           49:02     G 
    3 Robert Tellvik                     Tumba-Mälarhöjden OK                    49:15     G 
    4 Leif Tynong                        Tullinge SK                             49:43     G 
    5 Stefan Gustavsson                  Skarpnäcks OL                           51:00     G 
    6 Claes-Håkan Ekberg                 Järfälla OK                             51:20     G 
    7 Patrik Adebrant                    Tumba-Mälarhöjden OK                    54:13     S 
    8 Bo Neidenström                     Södertälje/Nykvarn                      55:31     S 
    9 Jan-Erik Danell                    Tullinge SK                             56:16     S 
   10 Anders Hedberg                     OK Södertörn                            56:53     S 
   11 Tommy Erblom                       OK Södertörn                            57:25     S 
   12 Daniel Thoren                      Tumba-Mälarhöjden OK                    58:10     S 
   13 Bengt Sterner                      Södertälje Nykvarn OL                   58:27     S 
   14 Gunnar Siljestrand                 Ibm-Klubben                           1:01:25     S 
   15 Anna Carlsson                      Skarpnäcks OL                         1:03:06     S 
   16 Göran Larbo                        Turebergs IF                          1:03:39     S 
   17 Jörgen Widlund                     Nynäshamns OK                         1:03:57     S 
   18 Olle Blomgren                      OK Södertörn                          1:04:05     S 
   18 Helena Adebrant                    Tumba-Mälarhöjden OK                  1:04:05     S 
   20 Roland Persson                     IFK Enskede                           1:05:20     S 
   21 Bengt Mattiasson                   Södertälje/Nykvarn                    1:05:47     S 
   22 Lukas Kuhn                         Lusanne-Jarat                         1:06:05     B 
   23 C-G Boström                        Enebybergs IF                         1:06:18     B 
   24 Staffan Elmhagen                   Söders SOL                            1:07:09     B 
   25 Åke Torneklint                     Söders SOL-Tyresö                     1:08:03     B 
   26 Jörgen Holmström                   OK Milan                              1:08:52     B 
   27 Henning Hamilton                   Enebybergs IF                         1:12:58       
   27 Marianne Hamilton                  Enebybergs IF                         1:12:58       
   29 Lars-Erik Hallenfur                Ericsson IK                           1:15:15       
   30 Catarina Boström                   Enebybergs IF                         1:15:24       
   31 Anders Ahlqvist                    Ibm-Klubben                           1:19:06       
   32 Urban Gullberg                     OK Linné                              1:27:38       
   33 Barbro Gullberg                    OK Linné                              1:27:39       
   34 Jack Larsson                       OK Södertörn                          1:32:22       
   35 Sten Svensson                      Solna OK                              1:33:38       
   36 Christian Jutvik                   Järla IF OK                           1:38:26       
   37 Margit Lundström                   OK Sänkan                             1:38:59       
   38 Britt Nordqvist                    OK Sänkan                             1:39:00       
   39 Bengt Sjögren                      Ibm-Klubben                           1:40:33       
   40 Åke Nygren                         OK Södertörn                          1:42:34       



ÖPPEN 9  (29)          8600 m                                                        

    1 Hans Mård                          Järfälla OK                             59:50     G 
    2 Peter Vitek                        Ärla IF                               1:02:21     G 
    3 Markus Adolfsson                   Tullinge SK                           1:08:10     S 
    4 Henrik Mård                        Järfälla OK                           1:10:10     S 
    5 Kristofer Thorslund                Väsby OK                              1:13:50     S 
    6 Peter Ehrlin                       Sundbybergs IK                        1:18:55     S 
    7 Roger Westerberg                   Sundbybergs IK                        1:18:58     S 
    8 Börje Pahlén                       Söders SOL-Tyresö                     1:19:27     S 
    9 Samuel Henriksson                  Lekeryds SK                           1:20:58     S 
   10 Bengt Andersson                    Eskilstunafors OL                     1:23:21     S 
   11 Pierre Almen                       Ibm-Klubben                           1:26:28     B 
   12 Jens Tiricke                       Svaide/Roma SOK                       1:28:14     B 
   13 Thomas Lundberg                    Mälarö SOK                            1:29:30     B 
   14 Leif Toften                        Järfälla OK                           1:33:13       
   15 Nils Nilsson                       Järla IF OK                           1:33:48       
   16 Peter Sjöstedt                     Bromma Vällingby SOK                  1:34:41       
   17 Uno Adolfsson                      Ibm-Klubben                           1:35:25       
   18 Leo Larsson                        Mälarhöjdens IK                       1:35:31       
   19 Thomas Glanshed                    IF Hagen                              1:35:44       
   20 Olov Öberg                         Skogsluffarnas OK                     1:36:47       
   21 Ian Cooper                         IFK Lidingö SOK                       1:37:57       
   22 Rickard Nordenberg                 OK Södertörn                          1:45:19       
   23 Lars Sandvik                       OK Ravinen                            1:45:40       
   24 Gary Aldgård                       Klubblös                              1:45:42       
   25 Tomas Norlén                       Södertälje Nykvarn OL                 2:25:01       
   26 Roger Larsson                      Klubblös                              3:15:27       
   27 Bengt Boberg                       Klubblös                              3:20:57       

      Jan-Olov Wåhlberg                  Ibm-Klubben                            Felst.       
      Magnus Backlund                    OK Södertörn                           Felst.       

 

Uppdaterad senast: 2015-10-03 19:01:54 av Patrik Äppelgran

Skapad: 2015-10-03 18:59:19 av Patrik Äppelgran