Resultat 10MILA 2017

10MILA-kavlen

Snättringe SK 1

Placering 85, +3:19:38 på segrarna IFK Göteborg

Str Löpare Strtid Strpl Strdiff Tid Vxlpl Diff 
1 (10,6 km)  Flavio Poltéra  1:14:37  70  +10:58  1:14:37  70  
2 (11,9 km)  Simon Hector  1:18:16  1    2:32:53 22   -48
3 (7,0 km)  Stefan Svensson Gelius  58:57  124  +17:33  3:31:50 61   +39
4 (16,8 km rak)  Mikael Nilsson  2:24:28  125  +40:44  5:56:18 68  +7 
5 (7,1 km)  David Hector  1:02:39  124  +18:15  6:58:57 71  +3 
6 (7,1 km)  Tobias Karlsson  1:04:11  139  +19:32  8:03:08 76  +5 
7 (11,6 km)  Vojtech Netuka  1:29:37  73  +20:18  9:32:45 76 
8 (9,8 km rak)  Jesper Lidmar  1:13:23  75  +17:57  10:46:08 69  -7 
9 (7,8 km)  Johan Calleberg  58:02  68  +17:16  11:44:10 70  +1 
10 (16,1 km)  Hugo Flordal  2:32:42  93  +1:00:21  14:16:52 85  +15 

 

Snättringe SK 2

Ej godkänd

Str Löpare Strtid Strpl Strdiff Tid Vxlpl Diff 
1 (10,6 km)  Valentin Koziavin  1:25:27  171  +21:48 1:25:27  171  
2 (11,9 km)  Daniel Pek  1:57:30  174  +39:14 3:22:57  173  +2
3 (7,0 km)  Ivar Lidström Lauri  1:03:33  151  +22:09 4:26:30  159  -14
4 (16,8 km rak)  Mattias Kallhauge  ej godk.          
5 (7,1 km)  Martin Nilsson  55:55  56  +11:31      
6 (7,1 km)  Johan Lidmar  1:18:33  219  +33:54      
7 (11,6 km  Patrik Äppelgran  2:28:23  260  +1:19:04      
8 (9,8 km rak)  Mats Hainke  1:25:26  232  omstart      
9 (7,8 km)  Per Wolgast  1:15:47  231  omstart      
10 (16,1 km)  Jörgen Hector  2:24:04  205  omstart      

 

 

Damkavlen

Snättringe SK 1

Placering 112, +1:22:14 på segrarna Stora Tuna OK

Str Löpare Strtid Strpl Strdiff Tid Vxlpl Diff
 1 (6,1 km)  Vilma Karlsson  43:11  49  +4:56  43:11  49  
 2 (7,1 km)  Frida Hector  55:10  84  +9:01  1:38:21  66  +17
 3 (11,3 km rak)  Anna Tiderman  1:55:27  222  +39:20  3:33:48  149  +83
 4 (5,0 km)  Sofia Persson  45:20  67  +13:15  4:19:08  115  -34
 5 (8,8 km)  Hanna Brus  1:29:41  115  +30:19  5:48:49  112  -3

 

Snättringe SK 2

Placering 264, +3:32:43 på segrarna Stora Tuna OK

Str Löpare Strtid Strpl Strdiff Tid Vxlpl Diff
 1 (6,1 km)  Nikola Thynova  51:58   206  +13:43  51:58  206  
 2 (7,1 km)  Apolèna Malinova  1:00:28  139  +14:19  1:52:26  164  -42
 3 (11,3 km rak)  Nadja Dahlström  2:18:16  291  +1:02:09  4:10:42  244  +80
 4 (5,0 km)  Sofia Fureby  1:05:35  244  +33:30  5:16:17  246  +2
 5 (8,8 km)  Therese Persson  2:43:01  270  +1:43:39  7:59:18  264  +18

 

 

Ungdomskavlen

Snättringe SK 1

Placering 106, +26:39 på segrarna IK Hakarpspojkarna

Str Löpare Strtid Strpl Strdiff Tid Vxlpl Diff
 1 (3,6 km orange)  Jesper Lidmar  24:05  28  +2:17  24:05  28   
 2 (2,8 km rak gul)  Alva Lidström Lauri  24:20  207  +7:10  48:25  67  +39
 2 (2,8 km rak gul)  Molly Gelius  25:33  260  +8:23      
 3 (4,2 km orange)  Johan Calleberg  26:49  27  +4:32  1:15:14  37  -30
 3 (4,2 km orange)  Jacob Wolgast  52:47  387  +30:30      
 4 (3,7 km orange)  Cecilia Hector  48:51  236  +22:20  2:04:05  106  +69

 

Snättringe SK 2

Placering 136, +34:52 på segrarna IK Hakarpspojkarna

Str Löpare Strtid Strpl Strdiff Tid Vxlpl Diff
 1 (3,6 km orange)  Erik Lidström Lauri  31:17  191    +9:29  31:17  191  
 2 (2,8 km rak gul)  Elin Wolgast  29:35  337  +12:25  1:00:52  201  +10
 3 (4,2 km orange)  John Wolgast  32:00  99  +9:43  1:32:52  148  -53
 3 (4,2 km orange)  Isak Gelius  32:24  106   +10:07      
 4 (3,7 km orange)  Ella Karlsson  39:26  157  +12:55  2:12:18  136  -12

 

Resultat i Eventor

Uppdaterad senast: 2018-04-03 13:31:21 av Simon Hector

Skapad: 2018-04-03 12:24:37 av Simon Hector