Huddingedagen 2024 - 1 juni 2024. Funktionärer behövs!

Huddingedagen kommer att äga rum den 1 juni i Sjödalsparken.

Klubben är ett mycket uppskattat inslag på Huddingedagen, och vi brukar erbjuda Labyrint-OL för besökarna, med SI-enheter och leaderboards. Det finns även information om vår klubb, Wild Camp, HittaUt och Naturpasset.

Detta är förstås ett toppenbra tillfälle för klubben att göra reklam för oss och visa upp vår fina klubb och vad den kan erbjuda. Vi tar med information om hur man tar del av klubbens verksamhet samt hur man anmäler sig till Wild Camp.

Det är jättekul att vara med!

Man sätter upp ett tält samt labyrinten med datorer och skärmar. Sedan hanterar man alla tillströmmande som är sugna på att springa ett eller flera varv i labyrinten, eller som bara vill prata med oss om klubben.

 

Anmälan sker på:

https://eventor.orientering.se/Activities/Show/20795

eller genom att kontakta mig (Henrik).

MVH Henrik Norell

Uppdaterad senast: 2024-04-27 18:47:18 av Henrik Norell

Skapad: 2024-04-27 18:46:44 av Henrik Norell